Android İçin Yeni Güvenlik Güncellemesi Yayınladı. Yaşanan güvenlik açıkları cihaz kullanıcıları için olumsuzlukları da beraberinde getiriyordu. Google ise bir çözümle geliyor.

1. Google Android İçin Yeni Güvenlik Güncellemesini Yayımladı!

Google Android İçin Yeni Güvenlik Güncellemesini Yayımladı!

Yaşanan güvenlik açıkları cihaz kullanıcıları için olumsuzlukları da beraberinde getiriyor. Konuyu gündemine alan Google ise bir çözümle geliyor. Android cihazlar için başlatılan güvenlik güncellemesi sayesinde önemli açıkların kapatılması amaçlanıyor.

Oluşan açıklar kötü niyetli kişilerin saldırıları ile sonuçlanabiliyor. Bu durum ise gerek kişileri gerekse devlet kurumlarını zor durumda bırakıyor. Dolayısıyla şirketler içinde üzerinde çalışılacak önemli mevzular ortaya çıkıyor. Kullanıcıların rahat bir şekilde cihazlarını çalıştırabilmesi için yeni projeler hayata geçiriliyor.

Dünya genelinde milyonlarca kişinin tercih ettiği Android cihazlarda ortaya çıkabilecek güvenlik açıkları için Google cephesi yeni bir çalışma başlattı ve önemli güvenlik güncellemesini sunmaya karar verdi. Böylece kötü durumların oluşmaması hedefleniyor.

Aslında Google’ın bunu yapmasının arkasındaki sebep yeni yayımladığı güncellemelerin ardından ortaya çıkan güvenlik açıkları. Açıkların kapatılması için güncelleme geliştirildi ve yayınlandı. Bu yeni güncelleme ile beraber çok sayıda önemli güvenlik açığının kapatıldığı belirtiliyor.

Google tarafından yayınlanan yeni güncelleme ile beraber Android 7.1.1 destekleyen Nexus ve Google Pixel cihazları önemli bir güvenlik güncellemesi ile buluşmuş oldu.

Dünyaca ünlü firmalarda güncellemeye ilişkin adımları attı. Başta SamsungLG ve Blackberry olmak üzere şirketler güvenlik güncellemesini kendi sistemleri için yayınlamaya başladı. Ancak belirtmemiz gerekiyor ki oluşturulan güncelleme ilk etapta amiral gemiler için yayınlandı. Firmaların ilerleyen zamanlarda güncellemeyi diğer modeller içinde yayınlaması bekleniyor.

Google’ın başlattığı yeni güncelleme ile birlikte ortaya çıkan büyük güvenlik açığının ortadan kaldırılması amaçlanırken şirketin kullanıcıların güvenlik bakımından zor durumda kalmaması adına özenle çalışmalarını devam ettirdiği belirtiliyor. Google yetkilileri güvenlik konusunu gündemlerinde bir süre daha tutacak gibi görünüyor.

Aramabilişimteknoloji ve reklam alanında ismini duyuran Google Yapay zeka ve Android konusunda da çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Özellikle Deepmind adı verilen yapay zeka haberlere konu oluyor. Son olarak Translate’in yeni çevirilerinin eskiye oranla çok daha iyi olduğuna yönelik yorumlar yapılmıştı. DeepMind’ın eğitim almadığı durumlarda dahi tercümelerin üstesinden gelmesi dikkat çekerken İngilizce Türkçe arasındaki çeviriyi oldukça iyi bir şekilde yapan yapay zekanın durumu şirket yetkililerini bile şaşırtmıştı.


Kaynak:Shiftdelete.net

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)