Cupertino merkezli teknoloji şirketi Apple’ın geliştiricilere yönelik App Store sayfasında sunduğu reklamlardan çıkarılan sonuca dair detaylar haberimizde.

1. iOS 10 Kullanımında Son Durum

iOS 10 Kullanımında Son Durum

Apple şirketi tarafından üretilen cihaza sahip olanlar için 2016 yılı ile beraber piyasaya sürülen yeni iOS 10 güncellemesi kullanıcılar arasında yaygınlaşmaya devam ediyor. İlk etapta nasıl karşılanacağı merak edilen güncelleme halihazırda iOS cihazların %76’sına yüklendi bile.

Dünya çapında listeleri her zaman zorlayan ve üst sıralarda yer almaya devam eden Apple üzerinde çalıştığı yeni iOS güncellemesini bir süre önce kullanıcılarla buluşturmuştu. Sahip olduğu yeni özellikler ile dikkat çeken güncellemenin yüklenme sayısı Apple cihaz sahipleri tarafından benimsendiğini gösteriyor.

Cupertino merkezli teknoloji şirketi Apple’ın geliştiricilere yönelik App Store sayfasında sunduğu reklamlardan çıkarılan sonuç kullanıcıların büyük bir kısmının iOS 10 yüklediği yönünde oldu.  

iOS 10’un rakamlarına göz attığımızda Eylül ayında görücüye çıkarılan güncelleme kasım ayının son larında %63’lük orana ulaşmıştı. Daha sonra tatil dönemine girildi ve rakamlar yükseldi. Toplamda 13 puanlık artışla iOS 10 yükselişe geçmiş oldu.

Apple’ın üzerinde çalıştığı iOS 10’da kilit ekranı yeniden tasarlanmıştı ve aynı zamanda mesajlar uygulaması da çeşitli özellikler ile beraber gelmişti. Aradan geçen süre zarfında güncellemenin kullanıcılar tarafından beğenildiği anlaşıldı.

Peki, iOS 10’un içinde hangi yenilikler bulunuyor?

Öncelikle iOS 10 ile beraber kilit ekranının değiştiğini söyleyebiliriz. Bir önceki sürümde yer alan sade kilit ekranı yerini widget ekranına bıraktı. Böylelikle birçok uygulamanın eklenebilmesi sağlandı. Tüm bunların yanı sıra el yazısı mesajlardan gizli mesaj göndermeye kadar farklı özellikler ile kullanıcılarla buluşan iMessage uygulaması mevcut.

Apple iOs 10’un içerisinde yer alan bildirimleri de değiştirdi. Bildirimlerin 3D touch ile silinebilmesi mümkün hale getirildi. Aynı zamanda bildirim ekranı sayesinde resim ve videolar görüntülenebiliyor, bildirim ekranından cevap verilebiliyor. Son olarak iPhone SE, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone 7 ile iPhone 7 Plus’ta özel olarak “uyandırmak için kaldır” özelliğinin bulunduğunu ve bu özellik ile ana ekran butonuna basmaya gerek kalmadan bildirimlerin okunduğunu belirtelim.

Elbette şirketin yenilikleri bunlarla sınırlı kalmıyor. Geliştirilen ara güncellemeler kullanıma sunulmaya  devam ederken en son iOS 10.2 Apple cihaz sahipleriyle buluşmuştu. Bir sonraki sürüm ise şimdiden merakla bekleniyor.


Kaynak:Shiftdelete.net

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)