Haberimizin konusunu Apple'ın Japonya merkezli telekomünikasyon ve internet devi olan SoftBank fonuna yapacağı yatırım oluşturuyor.

1. Apple'ın 1 Milyar Dolarlık Yatırımı Dikkat Çekiyor!

Apple'ın 1 Milyar Dolarlık Yatırımı Dikkat Çekiyor!

Amerika Birleşik Devletlerinin dünyaca ünlü teknoloji şirketi Apple yatırımları ile dikkat çekmeye devam ediyor. Bu defa haberimizin konusunu Japonya merkezli telekomünikasyon ve internet devi olan SoftBank fonuna yapacağı yatırım oluşturuyor. İşte detaylar.

Cupertino merkezli teknoloji şirketi Apple gerek çıkardığı yeni akıllı telefon modelleriyle gerekse saat ve tablet gibi tasarımlarıyla daima haberlerde yerini alıyor. Her yaptığı dikkatle izlenen şirket son olarak iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleriyle piyasaya dönüş yapmıştı. Şimdi ise yatırım alanındaki hamleleri ile gündeme geliyor. Şirketin toplamda 1 milyar dolarlık yatırım yapacağı öğrenildi.

Teknoloji her an biraz daha ilerliyor ve bu elbette ciddi yatırımlar gerektiriyor. Şirketler tarafından geliştirilen cihaz ve güncellemeler kullanıcıların beğenisine sunulurken teknoloji alanında yapılacak araştırmalarda unutulmuyor.

Amerika Birleşik Devletlerinin dünyaca ünlü teknoloji devi Apple’ında konuyla yakından ilgilendiği biliniyor. Gelen haberler şirketin Japon telekomünikasyon şirketi SoftBank’in yatırım fonu olarak hizmet veren Vision Fund’a 1 milyar dolarlık yatırım yapacağını gösteriyor.

Konuyla ilgili haber Wall Street Journal tarafından yayınlandı. Geçen yıl ekim ayında kurulan, dünya genelinde yapılması planlanan yeni teknolojik araştırmalara katkı sağlamayı hedefleyen Vision Fund toplamda 100 milyar dolara ulaşmayı planlıyor. Bu yolda fona katkı sağlayan isimlerden bir tanesi de Apple olacak.

Apple cephesi konuya ilişkin bir açıklama yaptı ve Softbank ile yıllardır çalışıldığının altı çizildi. Açıklamada ayrıca oluşturulan fonun Apple için önemli teknolojik gelişmelerin hızlanması adına yararlı olacağına inandıkları belirtildi.

Sözü geçen fona Apple’ın yanı sıra Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonunun 45 milyar dolar ve Softbank’in ise 25 milyar dolar yatırım yapması bekleniyor.

Tüm bu önemli isimlerin yanı sıra Vision Fund’a yapılan yatırımlar için adı geçenler arasında QualcommFoxconnOracle gibi büyük firmalarda bulunuyor.

Softbank üst yöneticisi olan Masayoshi Son, ABD’nin yeni başkanı olarak seçilen Donald Trump ile bir görüşme yapılmasının ardından ABD’de 50 bin kişilik yeni istihdam için toplamda 50 milyar dolarlık yatırım yapacaklarına yönelik bir açıklama yapmıştı.

Son olarak Apple’ın dünya çapındaki yeni teknoloji yatırımlarına yönelik 200 milyar dolarlık rezervinin bulunduğu belirtiliyor.


Kaynak:Ntv.com.tr

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)