Apple’ın ünlü mühendisi istifa ederek Tesla saflarına katıldı. Detaylar haberimizde.

1. Apple'ın Mühendisi İstifa Edip Tesla'ya Geçti!

Apple'ın Mühendisi İstifa Edip Tesla'ya Geçti!

Teknoloji dünyası şu sıralar ilginç gelişmelere sahne oluyor. Dev şirketler arasındaki rekabet her geçen gün artarken mücadele esnasında gerçekleşen transferler dikkat çekmeye devam ediyor. Tüm bu cümleleri kurmamıza neden olan olayın kahramanları teknoloji şirketi Apple ve otomobil firması Tesla zira Apple’ın ünlü mühendisi istifa ederek Tesla saflarına katıldı. İşte detaylar.

Ürettiği ve piyasaya sürdüğü akıllı telefonlar ile daima satış listelerinin üst sırasında yer alan, son çıkardığı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile adından söz ettiren Apple bu defa mühendisini Tesla’ya kaptırdığı için gündeme geldi. Bir süredir Cupertino merkezli şirket için çalışmalarını sürdüren mühendis artık Tesla bünyesinde.

Kullanıcılara yeni ürünler ve güncellemeler sunmak adına büyük ya da küçük fark etmeksizin tüm şirketler projelerine ara vermeden devam ediyor. Alanında uzman kişilerin önemi de burada ortaya çıkıyor zira yenilikler için onlara ihtiyaç duyuluyor. Apple içinde aynı durum söz konusuydu ancak maalesef bir mühendisini Tesla’ya kaptırdı.

Yetenekleri keşfedilmiş olan mühendislerin paylaşılamadığını söylemek mümkün. Tesla ve Apple arasında yaşanan transfer olayı daha önce de Microsoft’un başına gelmişti. Şirketin önemli mühendislerinin istifa etmeye hazırlandığı ve daha sonra Google'a geçmeyi istedikleri ortaya çıkınca şirketin CEO’su olan Steve Ballmer sinir krizleri geçirmişti. Aynı durum şu an Apple’ın başına geldi.

Geliştirdiği elektrikli otomobiller ile meraklılarının karşısına çıkan ve son dönemde uzun ömürlü güneş panelleri ile adından söz ettiren Tesla ile iPhone modelleri ve akıllı saat gibi ürünleriyle kullanıcıların dikkatini çeken Apple arasındaki mücadele mühendis transferine sıçradı. Apple’da çalışmalarına devam eden önemli mühendis Chris Lattner istifa etti ve Tesla’ya geçiş yaptı. Peki, Chris Lattner Tesla’ya geçmeden önce Apple’da hangi işlemlerden sorumluydu?

Mühendis Chris Lattner teknoloji şirketi Apple için açık kaynak kodlu programlama dili Swift’i geliştirmesi ile ilgi odağı olmuştu. Bundan sonraki süreçte Tesla için projeler üretecek olan Lattner, otonom sürüş teknolojilerine odaklanacak.

Chris Lattner Apple’dan ayrılmadan önce bir mektup hazırlayarak Swift projesini terk etmediğini, açık kaynak kodlu projede aktif rol oynamaya devam edeceğini ifade etti.


Kaynak:Shiftdelete.net

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)