İlk Gerçek Zombi Deneyi Başarılı Oldu

Abd’li Bilim Adamları ölüleri diriltmeyi amaçlıyor

Beyin ölümü gerçekleşen hastalar üzerinde deney yapmak için yetkililerden etik izin alan ABD’li bir biyoteknoloji şirketi, bu kişilerin merkezi sinir sistemlerini yeniden hayata döndürmeye

İlk Gerçek Zombi Deneyi Başarılı Oldu

Abd’li Bilim Adamları ölüleri diriltmeyi amaçlıyor

Beyin ölümü gerçekleşen hastalar üzerinde deney yapmak için yetkililerden etik izin alan ABD’li bir biyoteknoloji şirketi, bu kişilerin merkezi sinir sistemlerini yeniden hayata döndürmeye çalışacak.

Bioquark şirketinden bilim insanları, aldıkları etik izin çerçevesinde beyin ölümü gerçekleşmiş 20 kişi üzerinde deney yapacak ve bu kişilerin merkezi sinir sistemlerini ‘hayata döndürecek’. Bilim insanları deneyler sırasında hastaların beyin fonksiyonlarını yeniden harekete geçirmek için kök hücrelerin yer aldığı enjeksiyonlar ve kimyasal infüzyonların da aralarında yer aldığı birçok farklı yöntem uygulayacak.

Deneylerde, birkaç hafta boyunca bir yaşam destek ünitesine bağlı olacak hastaların sinir sistemleri izlenecek.

‘GEÇMİŞİ SİLEBİLİRİZ’

Bilim insanları deneyler sırasında kullanacakları kök hücrelerin insan beynindeki ‘geçmişi silebileceği ve dokularda yer alan bilgilerin temelinde yeni bir yaşam başlayabileceği görüşünde birleşti.

Deneyle ilgili kısa sürede cevaplara ulaşmayı umduklarını ifade eden Bioquark şirketinin Başkanı Ira Pastor, “Deneyde ilk iki-üç haftada olumlu sonuç almayı bekliyoruz” dedi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)