Nintendo’nun adı bugünlerde yeni oyun konsolu ile anılıyor çünkü uzun süredir hakkında çıkan haberlerin ardından nihayet tanıtılacağı gün geldi.

1. Nintento Switch İçin Beklenen Gün Geldi!

Nintento Switch İçin Beklenen Gün Geldi!

Nintendo şirketinin yeni oyun konsolu için geri sayım başladı. Japonya’nın ünlü firması tarafından hazırlanan ve bir süredir haberlere konu olan Nintendo Switch oyun severleri mutlu edecek gibi görünüyor zira yapılan yorumlar konsolun bugüne dek geliştirilen en devrimci konsollardan biri olacağına yönelik.

Japonya merkezli elektronik şirketi olan Nintendo 1889 yılından bu yana faaliyetlerine devam ediyor. İlk etapta oyun kartı üretiminde bulunan şirket daha sonra video oyunu alanına yöneldi. Nintendo’nun adı bugünlerde yeni oyun konsolu ile anılıyor çünkü uzun süredir hakkında çıkan haberlerin ardından nihayet tanıtılacağı gün geldi.

Nintendo Switch için devrimci konsol denmesinin ardındaki sebep geleneksel formda değişiklik yapılma ihtimali olarak gösteriliyor. Büyük ekranda oyun oynama keyfini yaşatacak olan konsol evde başlanan oyunun dışarıda da aynı şekilde devam edebilmesini sağlayacak. Bunun yanı sıra kişisel veya arkadaş ortamında çoklu oyunculu oyun oynama şansını sunacak.

Bugüne dek Nintendo Switch hakkında çok fazla resmi bilgi elde edilemedi. Şirketin en yeni oyun konsolunun büyük olasılıkla 13 Ocak tarihi itibariyle tanıtılması bekleniyor. En azından tahminlerin bu yönde olduğunu söyleyebiliriz.

Nintendo Switch hakkındaki genel bilgileri hatırlayalım:

*Japonyalı şirketin en yeni konsol modeli

*Resmen Mart 2017 tarihinde çıkacağı tahmin ediliyor. Resmi olmayan bilgiler ise 17 Mart’ı gösteriyor.

* Nintendo Switch maliyeti kesin olarak açıklanmadı fakat etiket fiyatının 249 dolardan başlaması bekleniyor.

Önceki süreçte The Switch modeli için bir fragman yayınlanmıştı. Oyun konsolunun Avrupa için yayın tarihinin 17 Mart Cuma olacağı düşünülüyor.

Tüm bu tahminleri göz önünde bulundurduğumuzda ortaya çıkan sonucun Nintendo Switch’in muhtemelen 5 ya da 12 Mart itibariyle Kuzey Amerika’da piyasaya sürüleceğine işaret ettiğini söyleyebiliriz. Tabi yine de firma tarafından 12 Ocak’ta yapılacak olan canlı yayınla konsola ilişkin kesin çıkış tarihinin öğrenilmesi bekleniyor.

Uzun zamandır merakla beklenen ve gündemde kalan Nintendo Switch için beklenen günler nihayet geliyor. Oyun severler için farklı bir deneyim sunması amaçlanan konsolun gerek özellikleri gerekse fiyatı hakkında bugüne dek pek çok yorum yapılmıştı. Yarından itibaren konuya ait daha net bilgiler elde edebilmeyi umuyoruz.


Kaynak:Techradar

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)