Şirketin uzun zamandır merakla beklenen yeni akıllı telefon modeli Nokia 6’nın duyurusu resmen yapıldı.

1. Nokia 6 Duyuruldu!

Nokia 6 Duyuruldu!

Android cihazlar dünyanın birçok noktasında kullanıcılar ile buluşurken yeni modellerde gelmeye devam ediyor. Dünyaca ünlü dev firmaların geliştirerek piyasaya sürdüğü modeller son yıllarda alternatifleri hızla artırmaya başladı. Bu alanda yeni bir hamlede bir dönemin en popüler markalarından olan Finlandiya merkezli Nokia’dan geldi. Şirketin uzun zamandır merakla beklenen yeni akıllı telefon modeli Nokia 6’nın duyurusu resmen yapıldı.

Akıllı telefonlar bu denli yaygınlaşmadan önce herkesin elinde olan modellerin bir kısmı Nokia markasına aitti. Bir döneme damgasını vuran telefonlara imza atan şirket bir süredir sessizliğini koruyordu. Teknokulis'te paylaşılan haberde Nokia’nın haklarının yeni sahibi olan HMD Global bu sessizliği bozduğu ve bir duyuru yaptığı yer aldı. Resmi siteden paylaşılan açıklama Android Nokia 6’ya dair bilgileri içeriyordu.

Biraz öncede söylediğimiz gibi Nokia telefonların üretimi konusunda sessizlik hakimdi ve bunun sebebi Microsoft’a satılmış olmasıydı. Ancak aradan geçen zaman zarfında farklı adımlar atıldı ve 2017 yılının yeni Nokia model telefonlara ev sahipliği yapmasına karar verildi. Yeni Nokia akıllı telefon modelinin isim ve üretim hakkı HMD Global’a ait. Resmi siteden duyurulan cihaz Android işletim sistemi ile çalışıyor.

Nokia 6’nın özelliklerine göz attığımızda LTE cihazın Android 7.0 Nougat işletim sistemiyle geldiğini görüyoruz. Bunun dışında telefon 5.5 inç büyüklüğünde HD ekrana sahip. Nokia 6’da Qualcomm Snapdragon 430 yonga setine yer verilirken kamera kısmında 16 MP arka ve 8 MP ön kamera tercih edilmiş. 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza ise yeni Nokia telefonun içerisinde yer alan diğer özellikler arasında.

Nokia 6’nın piyasaya sürüleceği tarih ile fiyatı da merak ediliyordu. Bilgiler akıllı telefonun HMD Global tarafından ilk olarak Çin pazarında satışa sunulacağına işaret ediyor. Stratejik açıdan önemli bir Pazar olarak değerlendirilen Çin’in ardından hangi ülkelerin geleceği ise henüz belli değil. Çin’de satışa sunulacak telefonun fiyat etiketi 246 dolar olarak belirlendi.

Son olarak 2017 yılı içerisinde birden fazla Nokia imzalı telefonun piyasada yerini alması bekleniyor. ilk etapta HMD Global tarafından Nokia 6 duyurusu yapıldı. Bakalım bundan sonraki adımlar nasıl olacak, bekleyip göreceğiz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)