CES 2017 etkinliğinde Samsung'un yeni Chromebook modelleri duyuruldu.

1. Samsung Chromebook Plus ve Chromebook Pro Modellerini Tanıttı!

Samsung Chromebook Plus ve Chromebook Pro Modellerini Tanıttı!

Teknolojiyle yakından ilgilenenlerin merakla beklediği CES 2017 etkinliği başladı ve dev isimler yeni ürünlerini görücüye çıkardı. Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung’da geliştirdiği cihazlarla dikkat çeken isimler arasında yer aldı. Özellikle Chromebook Plus ve Chromebook Pro isimli yeni dizüstü bilgisayar modelleri ilgi çekti.

Las Vegas CES 2017 etkinliğine ev sahipliği yapıyor ve kapılarını teknoloji severlere açıyor. Yeni çıkan ürünleri merak edenlerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte Samsung kendisinden beklenen cihazları görücüye çıkardı. İşte Samsung’un yeni Chromebook modelleri ve özellikleri.

Dizüstü bilgisayar modelleri şirketlerin önem verdikleri projeler arasında uzun süredir yer alıyor. Hem özel hayatta hem de iş dünyasında sıklıkla tercih edilen dizüstü bilgisayarlar sahip oldukları özellikler ile kullanıcıları etkilemeye çalışıyor. Son olarak Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung bir hamle yaptı ve yeni modellerini tanıttı. Şirketin Chromebook modelleri CES 2017'de yerini aldı.

Samsung’un üzerinde çalıştığı ve piyasaya sürmeye hazırlandığı Chromebook Plus ve Chromebook Pro isimli dizüstü bilgisayarların teknik özellikleri ve tasarımına dair detaylara bakalım.

Öncelikle Chromebook Plus ve Chromebook Pro modellerin Google ile gerçekleştirilen işbirliği sonucunda üretildiğini belirtelim. Cihazlar tamamen metal bir gövde ile karşımıza çıkıyor. Samsung Chromebook Plus ve Chromebook Pro’da yer alan orta özellikler arasında 12.3 inç büyüklüğünde ve 2400x1600 çözünürlüğe sahip LED ekranlar yer alıyor. Bunların yanı sıra 4 GB LPDDR3 RAM ile 32 GB büyüklüğünde depolama alanı mevcut. Cihazlar aynı boyuta sahip ve 1.08 kg ağırlık ile geliyor.

Tanıtılan Samsung Chromebook Plus ve Chromebook Pro modellerinde AirDroid Premium ile ArtCanvas uygulamaları yüklenmiş bir şekilde sunuluyor. Chromebook’larda kalem desteği mevcut ve bu sayede çizimlerin rahatlıkla yapılması hedefleniyor.

Chromebook Plus isimli modelde altı çekirdekli OP1 işlemci yer alırken, Pro modelinde Intel Core M3 işlemcisine yer veriliyor.

MicroSD kart girişi olan Samsung Chromebook Plus ve Chromebook Pro USB-C portu aracılığı ile şarj olabiliyor.

Modellerin fiyatlarına gelecek olursak Chromebook Plus’ın şubat ayı itibariyle 450 dolardan başlayan fiyat ile satışa sunulması bekleniyor ve şimdiden ön siparişler alınmaya başlandı. Chromebook Pro modeli daha sonra satışa çıkarılacak.


Kaynak:Shiftdelete.net

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)