Amerika Birleşik Devletlerinin yeni başkanı olan Donald Trump görevine başlamadan önce yaptığı ilginç açıklamalara bir yenisini daha ekledi ve son yorumunu bilgisayarlar üzerine yaptı.

1. Trump'tan Şok Açıklama "Bilgisayar Kullanmayın!"

Trump'tan Şok Açıklama "Bilgisayar Kullanmayın!"

Amerika Birleşik Devletlerinin yeni başkanı olan Donald Trump görevine başlamadan önce yaptığı ilginç açıklamalara bir yenisini daha ekledi ve son yorumunu bilgisayarlar üzerine yaptı. Trump “bilgisayarlar güvenli değil, kullanmayın” dedi.

ABD gündemi uzun bir süre seçimler hakkındaki haberlerle doluydu ve tüm dünyanın ilgisini çeken bir süreç yaşanmıştı. Hillary Clinton ve Donald Trump arasındaki çekişme Trump’ın ipi göğüslemesi ile son bulmuştu. Her ne kadar seçim sürecinde çeşitli tartışma konuları ortaya çıkmış olsa da henüz bitmiş değil. Çünkü Trump ilgi çeken açıklamalarına devam ediyor.

Başkanlığın iki isim arasında gidip gelmesinin ardından zafere ulaşan isim olan Donald Trump, gündem oluşturacak bir yorum daha yaptı ve bilgisayarların güvenli olmadığını söyledi. Teknokulis'te yer alan haberin detayları şu şekilde;

Günümüzde gelişen sistemler ve yazılımlar bilgisayarların güvenliğini artırmaya yönelik olsa da halen bu konudaki tartışmaların sürdüğünü söylemek mümkün. Özellikle son dönemde yaşanan siber saldırılar sonucunda oluşan mağduriyetler dikkat çekiyor. Bilgisayar güvenliği hakkındaki eleştiriler ve düşüncelere bir yenisi de ABD’nin yeni başkanı Trump’tan geldi.

Donald Trump’ta gündemden düşmeyen siber saldırılara değindi ve bilgilerin özel kalmasının sağlanması adına bilgisayarların yeteri kadar güvenli olmadığının altını çizdi. Teknoloji dünyasının ürettiği cihazların kullanımında yaşanabilecek olumsuzluklardan kaçınmak için önemli görülen yazışmaların eski usul yapılması gerektiğini ifade etti. Trump açıklamasının devamında iletilerin elle yazılmasının ve kuryeyle gönderilmesinin önemine dikkat çekti. Başkanlık yarışı sürerken kendisi de Twitter’ı sıklıkla tercih etmişti. Ancak buna rağmen bilgisayarlara yönelik bir mesafesinin olduğu biliniyordu.

ABD gündemini meşgul eden konular arasında Rusya ile yaşanan siber saldırı krizi bulunuyor. Rusya’nın yaptığı iddia edilen saldırılar neredeyse iki ülke arasında diplomatik krize neden olacaktı. Yaşanan gelişmeler ve konuyla ilgili iddialara da değinen Donald Trump, bu gibi önemli konular hakkında kesin bir sonuca varılmadığı sürece konuşulmayacağını ifade etti. Gerçekleştirilen siber saldırıların kanıtlanmasının ise zor olduğuna dikkat çeken Trump son olarak siber saldırı gibi hususlara hakim olduğunu dile getirdi. İlerleyen zamanlarda bilgisayar güvenliği hakkında ne gibi yorumların geleceğini göreceğiz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)