Çin'de yaşanan ve ölümle sonuçlanan kazanın ardından Almanya'nın ünlü otomobil firması BMW otomobillerini geri çağırdı.

BMW şirketinin üzerinde dolaşan kara bulutlar bugünlerde çoğaldı. Son olarak Rolls-Royce’da yaşanan bir kaza ve sürücünün ölmesi gözleri bir kez daha şirketin üzerine çevirdi.

Almanya’nın ünlü otomobil firması olarak bilinen BMW aynı zamanda yan kuruluşlara da sahip. Mini ve Rolls-Royce otomobil şirketlerini de bünyesinde barındıran BMW bir kaza haberiyle gündeme geldi. Rolls-Royce marka otomobilde yaşanan ve sürücünün ölümüyle sonuçlanan kazaya hava yastığında bulunan hatanın sebep olduğu belirlendi.

BMW Binlerce Otomobilini Geri Çağırdı

Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir kaza gözleri bir kez daha BMW şirketine çevirdi. Sürücünün hayatını kaybettiği olayda aracın içerisinde yer alan hava yastıklarının açılmasına yardımcı olan sensörlerde hata bulundu.

BMW şirketinden konuyla ilgili bir açıklama yapıldı ve Çin’de meydana gelen kazaya hava yastıklarının sensöründeki hatanın sebep olduğu, bu sebeple üretilen bazı araçların geri çağrıldığı belirtildi. 2011 yılının Haziran ayı ile 2012’nin Aralık ayları arasında üretilmiş olan 7,5 serisi ile GT modelleri BMW ve Rolls-Royce Ghost tipi otomobillerin çağrılan araçlar içinde yer aldığı ifade edildi. Toplam otomobil sayısı ise 33 bin 600 olarak açıklandı.

Hava yastıklarında bulunan teknik sorunun BMW temsilciliklerinde kısa sürede düzeltileceği de ayrıca belirtildi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)