Hepimizin bildiği gibi butik kafe kavramı ülkemizde ve özellikle büyük şehirlerde gün geçtikçe yaygınlaşıyor. İşte İstanbul'daki bazı butik kafeler;

Avrupa tarzı butik kafeler Türkiye'de son yıllarda oldukça yayıldı. 3. dalga kahve kavramının ülkemize gelmesi, bu tarz kafelere talebi artırırken birçok semt de bu konuda bir yapılanmaya gitti. Cihangir, moda, Karaköy ve Yeldeğirmeni gibi semtler en meşhur kafelerin bulunduğu bölgelere dönüştü.

1. İstisna Tatlar

1. İstisna Tatlar

moda'nın eskilerinden olan İstisna Tatlar samimi ortamı, lezzetli kahveleri ve anne eli değmiş tadındaki tatlı ve tuzlularıyla içinizi ısıtacak. Moda Caddesi üzerinde yıllardır hizmet veren bu sevimli kafede her gün her saat bir yoğunluk söz konusu. Yine de gidip şansınızı denemenizi öneririz.

2. Mahatma Kafe

2. Mahatma Kafe

Türkiye'de veganlık kavramı yayıldıkça, vegan restoranlarına da ihtiyaç artmaya başladı. Mahatma bu ihtiyacı karşılayan birkaç yerden biri. Özenle hazırlanmış menüsünde falafel tabağından sarmaya, özel mahatma çorbasından patlıcana, sebzeli böreklerden çeşit çeşit çaylara kadar birçok şey bulabilirsiniz.

3. Cafe Mu

3. Cafe Mu

Yeldeğirmeni'nin en popüler kafelerinden biri olan Mu, dekorasyonu ve menüsüyle sizi müdavimi yapacak.

4. Nano Cafe

4. Nano Cafe

Karaköy'de konumlanan Nano Cafe de kesinlikle gidilmeye değer.

5. Karabatak Karaköy

5. Karabatak Karaköy

6. Kahve6

6. Kahve6

Cihangir'de bulunan Kahve6 özellikle kahvaltısıyla aklınızı başınızdan alacak.

7. Az Çok Deli

7. Az Çok Deli

Çukurcuma'ya yolunuz düşerse Az Çok Deli'ye uğramadan geçmeyin deriz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)