Ford markası 2020 yılına dek 12 adet performans otomobili çıkarmayı planlıyor.

Ford Otomobil Dünyasına Daha Güçlü Bir Şekilde Dönecek!

Otomobil üreticileri arasında ayrı bir yeri olan Ford sektöre yeniden sağlam bir giriş yapma kararı aldı. Yeni modellerini geliştirerek satışlar konusunda ileri bir seviyeye ulaşmak isteyen şirketin bu konuda yeni projeler üzerinde çalıştığı öğrenildi.

İşin aslı Ford uzun zamandır hafif ticari araç kategorisiyle ilgileniyordu ve bu da doğal olarak satış listelerinde geriye düşmesine neden oldu. Türkiye’de önemli bir satış rakamlarına ulaşarak daima ilk üç firma arasında yer almayı başaran Ford, bir süredir bu başarısından uzaktı. Özellikle her sene düşen satışlar sonrasında şirket cephesinden yeni kararlar geldi. Yapılan açıklamada ürün portföyü ve satış stratejisi için yeni bir yaklaşım üzerinde çalışıldığı duyuruldu. Peki, Ford müşterilerinin ilgisini çekebilmek için hangi noktalar üzerinde duracak?

Ford markası adı altında önümüzdeki dört yıl boyunca 12 adet performans otomobili geliştirmeyi ve satışa çıkarmayı düşünen şirket yönetiminin ayrıca FordStore’lara, showroom’lardaki 5 duyu projesine ve müşteri memnuniyeti için satış sonrası hizmetlere odaklanacağı öğrenildi.

Konuyla ilgili şirketin Satış ve Satış Sonrasından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Özgür Yücetürk bir açıklama yaptı ve önümüzdeki sürece ilişkin bilgiler verdi. Değişimin oldukça güçlü bir şekilde yaşanacağına dair ipuçları veren Yürcetürk, 2020 yılına dek çıkarılacak 12 performans otomobiline ve müşteri kitlesini artırmaya yönelik girişimlere vurgu yaptı. Bundan sonraki dönemde her müşterinin Ford’daki değişimi hissedeceğinin de altını çizdi.

FORD GT Yoğun İlgi Görüyor

FORD GT Yoğun İlgi Görüyor

Şirketin geliştirerek müşterilerinin beğenisine sunduğu yeni spor modeli GT yoğun bir ilgiyle karşılaştı. Toplamda 500 adet üretilmesi planlanan aracın siparişleri ise internet üzerinden alındı. Taleplerin çok olması nedeniyle farklı bir yol izlemeye karar veren Ford şirketi otomobil sahiplerini seçerken oldukça titiz davrandı. Müşterilerin elindeki koleksiyon, motor sporları ile ilgili edindiği tecrübeler gibi özelliklere dikkat edildi. Türkiye’den ise yalnızca bir kişi Ford GT otomobilini alabilecek. Fiyatına gelecek olursak aracın fiyatı 1 milyon dolar olarak belirlendi ancak tercihe göre satın alınabilecek aksesuarları dahil edilince 1.3 milyon dolara dek çıkacak.

Özgür Yücetürk yaptığı açıklamada ayrıca Avrupa’da başlattıkları ve daha sonrasında Türkiye’de gerçekleştirdikleri FordStore deneyiminden bahsetti. İstanbul Şahsuvaroğlu, Antalya Bilaller ve Ankara Tur Oto bayilerinde bu uygulamanın hayata geçirildiğini söyleyen Yücetürk, “ Edge, Mustang, ST serisi ve RS performans” modellerinin müşterilerin beğenisine sunulduğunu belirtti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)