Eski yunandan beri sanatta önemli olan gerçekliği yakalamak fakat bu sanatçılar gerçekten bile daha gerçek sanat eserleri yaparak bizleri şaşırtıyorlar

Eski Yunanlılardan bu yana, gerçekçilik Batı sanatseverleri tarafından istendi, ancak 1960'ların sonları ve 70'leri boyunca oldukça gerçekçi tabloların popülaritesi zirveye ulaştı. Böylece, Fotoğrafçılık ve Hiperrealizm doğar. Bu türler hâlâ popülerdir ve bazı sanatçılar tekniğini o kadar başarılı bir şekilde yönetir ki bir resmin bir fotoğraftan anlatılması zorlaşır. bu eserin en iyi örneklerinden bazılarını topladı ve tadını çıkarmanız için bu çarpıcı listeyi hazırladı.

Bununla birlikte, sıklıkla karışık olmasına rağmen, Fotoğrafçılık, iki yönlü olarak Hiperrealizm'den farklıdır. Fotoğrafçılıkçılar, bir görüntüyü farklı bir ortam kullanarak çoğaltmayı ve işlerine duygu ve niyet eklemelerini engelliyor; hiperrealists ise eserlerine anlatım ve duygular eklemek istiyor. Son hareketin kökenleri Jean Baudrillard'ın felsefesindeki "gerçekte var olmayan şeylerin simülasyonu" dır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)