İnternetin en fazla kullanıcı sayısına sahip uygulamaları arasında yer alan Instagram ve iPhone 7 modelleri yeni özellik ile bir araya gelecek.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Sahiplerine Özel Instagram Özellikleri!

Sosyal medya dünyası genişlemeye devam ederken yeni bir özelliğin iPhone’lar için ekleneceği duyuruldu. İnternetin en fazla kullanıcı sayısına sahip uygulamaları arasında yer alan Instagram ve iPhone 7 modelleri yeni özellik ile bir araya gelecek. Bundan böyle iPhone 7 kullananlar daha güzel fotoğraf paylaşabilme imkânına sahip olacaklar.

Sosyal medya ile yakından ilgilenenlerin takip ettiği uygulamalardan bir tanesi elbette ki Instagram. Gerek kullanıcı sayısı gerekse son zamanlarda sahip olduğu özellikler ile dikkat çekmeyi başardığını söyleyebiliriz. Snapchat ile tanınan ve daha sonrasında Instagram bünyesine dâhil olan hikayeler özelliği ile yorumları beğenebilme yakın zamanda kullanıma sunulmuştu. Şimdi ise Instagram’ın kurucu ortağı olan Mike Krieger tarafından bir açıklama yapıldı ve hem iPhone 7 hem de iPhone 7 Plus için Instagram’daki yeni özellik duyuruldu.

Uygulamaya yönelik yeni haber iPhone kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor zira Mike Krieger’ın yaptığı duyuru ile iPhone 7 sahiplerinin diğer modellere nazaran daha iyi fotoğraf paylaşabilme imkânı olacak.

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Apple’ın piyasaya sürdüğü iPhone 7 ile iPhone 7 Plus modellerine yönelik duyurulardan bir tanesi geniş renk aralığında fotoğraf ve video kayıt özelliğine dair olmuştu. Özelliğe Wide Color Capture adı verilmiş ve Instagram’ın destekleyeceği belirtilmişti.

Instagram’ın kurucu ortağı olarak tanınan Mike Krieger son yaptığı açıklama ile Instagram ve iPhone 7’ye yönelik yeni özelliği duyurmuş oldu. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini kullananların bundan böyle telefonlarının kamera kapasitesinden tamamıyla yararlanabileceklerini belirten Krieger, Instagram’ın son güncellemesi ile birlikte Wide Color Capture özelliğinin desteklendiğini ifade etti.

Krieger yaptığı kısa açıklamada ayrıca Instagram’ın son güncellemesi ile beraber geniş renk yakalama desteğinin tüm kullanıcılara aktarıldığının ve kullanılmaya başlandığının altını çizdi.

iPhone 7 Plus’ta optik zoom ile portre modunu destekleyen çift kamera yer alıyor. Son haberle birlikte Instagram’ın iPhone 7 modellerine vereceği ek destek kesinleşmiş oldu ve bu yenilik sayesinde iPhone 7 kullanıcıları diğer kullanıcılara nazaran daha kaliteli fotoğraf paylaşabilme imkanına kavuşacaklar.

Apple ve Instagram işbirliği ile ortaya çıkan yeni sonuçları ne gibi adımların takip edeceğini ise bekleyip göreceğiz.


Kaynak:Shiftdelete.net

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)