Pratiği psikologlar insanların yaşam sorunları ve ruhsal sağlık sorunları ile daha etkin baş öğrenmenize yardımcı olmak için mesleki eğitim ve klinik becerilere sahip. yüksek lisans okulu ve denetimli bir eğitim yıl sonra, onlar değerlendirmeler ve psikoterapi de dahil olmak üzere bir dizi hizmet sağlamak için kendi devletleri tarafından lisanslı hale gelir.

İstanbul ' da Psikolojik Danışmanlık Merkezi

İstanbul ' da Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Pratiği psikologlar insanların yaşam sorunları ve ruhsal sağlık sorunları ile daha etkin baş öğrenmenize yardımcı olmak için mesleki eğitim ve klinik becerilere sahip. yüksek lisans okulu ve denetimli bir eğitim yıl sonra, onlar değerlendirmeler ve psikoterapi de dahil olmak üzere bir dizi hizmet sağlamak için kendi devletleri tarafından lisanslı hale gelir. Psikologlar mevcut en iyi araştırmaya dayalı çeşitli teknikler kullanarak yardımcı ve birinin benzersiz değerler, özellikler, hedefler ve koşullar göz önünde bulundurun.

Doktora derecelerine sahip psikologlar (ya doktora, PsyD veya EDD), tüm sağlık personelinin eğitim en üst düzeyde birini alırsınız onların lisans derecelerini aldıktan sonra eğitim ve öğretimde yedi yıllık ortalama harcama. Amerikan Psikoloji Derneği hakkında olduğunu tahmin 105.000 lisanslı psikolog Amerika Birleşik Devletleri'nde.

Ne yaparlar

Pratiği psikologlar yardımcı insanların geniş bir yelpazede ve sorunların birçok türde davranabilirsiniz. Bazı insanlar olabilir bir psikolog konuşmak onlar hissettim çünkü  depresif , öfkeli uzun süre ya da endişeli. Ya da bir için yardım istiyorum kronik durum yaşamları ya da fiziksel sağlık engel oluyor. Diğerleri gibi duygu olarak onlar yardım navigasyonu istediğiniz kısa vadeli sorunları olabilir yeni bir iş ile boğulmuş ya da bir aile ferdinin ölümü Kederli. Psikologlar insanlar ile başa çıkmak için öğrenmek yardımcı olabilir stresli durumlarda , bağımlılığının üstesinden gelmek , onların kronik hastalıklar yönetmek ve engelleri geçmişte kırmak hedeflerine ulaşmasını onları tutmak.

Pratiği psikologlar da yönetmek ve bir dizi yorumlamak için eğitilmiş testler ve değerlendirmeler hisseder ve davranır, bir durumu teşhis ya da bir kişinin düşündüğünün hakkında daha fazla anlatmak yardımcı olabilir. Bu testler entelektüel becerileri, bilişsel güçlü ve zayıf yönleri, mesleki yetenek ve tercihi, kişilik özellikleri ve nöropsikolojik işleyişini değerlendirmek olabilir.

Nasıl yardım

Pratiği psikologlar sağlık sorunları bir dizi yardımcı olabilir ve insanların yaşamlarını iyileştirmeye yardımcı kanıta dayalı tedaviler bir ürün yelpazesine kullanın. Çoğunlukla onlar (genellikle psikoterapi veya konuşma terapisi olarak da adlandırılır) tedavisi kullanın. Orada terapi çok farklı stilleri vardır, ama psikolog en iyi kişinin sorunu giderir ve en iyi hastanın özellikleri ve tercihlerine uyan türünü seçecektir.

Tedavinin Bazı yaygın türleri, kişilerarası, bilişsel-davranışsal, davranışsal, bilişsel insancıl, psikodinamik ya da birkaç terapi stilleri bir arada bulunmaktadır. Terapi bir birey, çiftler, aile ya da başka bir grup için olabilir. Bazı psikologlar ağrı, anksiyete ve duygudurum bozuklukları da dahil olmak üzere koşulları geniş bir yelpazede için etkili olduğu bulmuştur araştırma hipnoz, kullanmak için eğitilmiştir.

Bazı koşullar için tedavi ve ilaç en iyi şekilde çalışır bir tedavi kombinasyonudur. ilaç yarar insanlar için, psikologlar genel tedavi birinci basamak hekimleri, çocuk ve psikiyatristler ile çalışır. Üç ülke, New Mexico, Louisiana ve Illinois, depresyon ve anksiyete gibi duygusal ve zihinsel sağlığı bozuklukları, geliştirmek ilaçlar listesinden reçete ek, uzmanlık eğitimi ile lisanslı psikolog sağlayan yasalar var.

Onlar nasıl eğitildiği

psikoloji uygulama bir doktora lisans derecesini tamamladıktan sonra tam zamanlı çalışmanın en az 4-6 yıl gerektirir. Kurs gibi etik, istatistik, bireysel farklılıkları ve davranış, biyolojik, bilişsel-duyuşsal ve sosyal üsleri yanı sıra psikolojik değerlendirme ve tedavide özel eğitim gibi alanları kapsamaktadır.

Lisansüstü okulda iken, psikoloji öğrencileri de araştırma ve öğretim katılabilir. Bir yıllık tam zamanlı denetimli staj öncesinde denetimli uygulama ek bir yıllık mezuniyet ve çoğu eyalette gereklidir lisans önce gereklidir. Psikologlar lisanslı edildiği devlete özgü bir ulusal sınav ve ilave sınavını geçmek zorundalar.

Uygulamaya lisanslı sonra, psikologlar birkaç saat kazanarak gösterilmiştir bilgilerini, ayak uydurmak zorundadır sürekli eğitim onların devletin lisans ve yönetmeliklere uygun olarak, yıllık krediler.

psikologlar ilaç için izin verilen devletler için, onlar lisanslı sonra ileri eğitim olması gerekir. Spesifik eğitim kurallar devlet tarafından değişebilir, ancak özel bir eğitim programı veya Psikofarmakolojide master tamamlamak zorundadır.

Nerede işe

Birçok pratik psikolog kendi özel uygulama ya da diğer psikolog veya sağlık hizmeti sunucuları ile bir grup çalışan yönetmek. Pratiği psikologlar pek çok başka yerlerde çalışır. Onlar okullar, kolejler ve üniversiteler, hastaneler ve hapishaneler, gazi tıp merkezleri, toplum sağlığı ve ruh sağlığı klinikleri, işletmeler ve sanayi, huzurevleri ve rehabilitasyon ve uzun süreli bakım merkezleri bulunmaktadır.

Temmuz 2014 Güncelleme

APA Yardım Merkezi'nden makalelerin tam metin çoğaltılamaz ve American Psychological Association verilen kredi ile ticari olmayan amaçlar için dağıtılabilir. Herhangi bir elektronik Artistik APA Yardım Merkezi'nde orijinal makaleye bağlanmalıdır. , Excerpting ticari çalışmalarında düşünceyi başka sözcüklerle anlatma ya da üreme dahil olmak üzere bu, herhangi bir istisna, yazılı olarak ibraz edilmelidir APA. APA Yardım Merkezi'nden Görüntüler çoğaltılamaz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)