Elektrikli otomobil dünyasına Jaguar'da katıldı ve kendi aracını meraklılarının beğenisine sundu.

Jaguar Elektrikli Otomobili I-Pace'i Tanıttı

Otomobil sektöründeki rekabet şirketlerin ürettiği modellere yansımaya devam ediyor. Lüks kategoriye ait araç üretimi gerçekleştiren Jaguar’da bir yeniliğe imza attı ve elektrikli otomobilini geliştirerek tanıttı.

Bir süredir ünlü isimlerden elektrikli ve sürücüsüz otomobil modellerine dair tanıtım haberleri geliyor. Bu konuda öncü olarak gösterilen Tesla’nın ardından çok sayıda şirket bünyesinde çalışmalar başlatılmıştı. Biri de Jaguar olacak ki kendine ait elektrikli SUV modelini geliştiren firma tanıtımını da yaptı.

Elektrikli otomobiller geleceğin teknolojileri arasında gösteriliyor dolayısıyla ilgi fazlasıyla yoğun. Durumu fark eden üreticilerde rekabet piyasasında geri kalmamak adına projelerine hız veriyor. Otomobil pazarına son sürülen model Jaguar’dan geldi ve elektrikli SUV konseptine sahip aracını görücüye çıkardı.

İngiltere’nin önemli otomobil şirketleri arasında yer alan Jaguar yeni tasarımlar ile I-Pace adındaki otomobilini LA Auto Show’da meraklılarının beğenisine sundu. Araçta bulunan cam tavan oldukça ilgi çekti.

Buradaki önemli nokta I-Pace şimdilik yalnızca konsept olarak kalacak yani sahip olduğu tasarımların gelecekte üretilecek elektrikli otomobil modelinde kullanılması zor görünüyor. Jaguar’ın bu konuda atacağı adımlar merakla bekleniyor.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)