Dekorasyonun ayrılmaz parçası olan şık objeleri evde yapabilmek mümkün. Gereken malzemeleri edinerek estetik ve kullanışlı ürünler elde edilebilir.

Kendin Yap Dekorasyon Fikirleri İle Eğlenceli Vakit Geçirebilirsiniz

Dekorasyon evini yenilemek isteyenlerin ilgi duyduğu noktalardan biridir. Dolayısıyla bireylerin kendi zevklerine göre evlerini döşemesi hem keyifli hem de emek sarf edilen bir sürece işaret eder. Alınan mobilya ve gerekli ev eşyalarının yanında dekoratif objelerde oldukça ilgi çekicidir. Ortamın ambiyansını oluşturmaya yardım ederler. Bu açıdan ev sahiplerinin önünde iki seçenek bulunmaktadır; bir tanesi hazır olarak objeleri satın almak, diğeri ise malzemeleri edinerek evde kendilerinin dekoratif obje üretmesi.

Kendin yap fikirleri son yıllarda fazlasıyla seçeneğe sahip oldu diyebiliriz. Her zevke uygun bir ürün bulunmakla beraber bütçeyi zorlamadan bir şeyler yapmak mümkün hale geldi. Bizde bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza yardımcı olması açısından birkaç öneriyi bir araya getirmek istedik.

*Evde bulunan saksıları farklı bir görünüme kavuşturmak aslında çok kolay. Bunun için yapılması gereken eldeki dantelleri saksıların boyuna ve şekline göre keserek şeffaf yapıştırıcıyla yapıştırmak olacak. Böylece klasik görüntüden kurtulurken şık bir hava elde edilebilecek.

*Banyoda kullanılabilecek güzel bir havlu sepeti hazırlanabilir. Eski bir tencerenin etrafına yapıştırılacak halat ipi sayesinde hem bir eşyanızı değerlendirebilir hem de dekoratif bir ürüne sahip olabilirsiniz.

*Keçe birçok üründe tercih edilen bir malzeme olarak gösterilir. Aynı şekilde dekorasyonda da sıkça karşımıza çıkar. Odalarda estetik ve aynı zamanda güzel bir obje sahibi olmak için çiçek, kalp ya da bulut gibi çeşitli şekillerde kesilen keçeler bir ip yardımıyla birbirine tutturulabilir. Daha sonra ince bir tahta yardımıyla odaya ya da evin girişine asılabilir.

*Mumlar dekorasyonun olmazsa olmaz parçalarından biri kabul edilir. Hazır olarak satın almak mümkün ancak onların içine konacağı kabı kendiniz yapabilirsiniz. Örneğin; evde bulunan çeşitli boyutlardaki kavanozlar bunun için ideal bir malzeme olacaktır. Öncelikle kavanozların etrafına gelişigüzel ip dolanır ve daha sonrasında her tarafı boyanır. Ters çevrilerek kurumaya bırakılan kavanozlardan ipler temizlenir ve içerisine mum yerleştirilerek kullanılmaya başlanabilir.

Bu şekilde basit ama güzel sonuçlar ortaya çıkaran pek çok proje bulunmakta. İçlerinden dilediğinizi seçerek hem eviniz için dekoratif objeler elde edebilir hem de eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)