Gün geçmiyor ki insansız hava araçları yeni bir alanda kullanılmasın. Dominos ve Drone'ların işbirliğine dair detaylar haberimizde.

Sipariş Verdiğiniz Pizzayı Kapınıza Drone Getirirse?

Drone teknolojisinin kullanılma alanları genişledikçe bizi şaşırtan haberlerde birbiri ardına geliyor. İnsansız hava aracı olarak bilinen drone’lar bundan böyle pizza siparişlerinde müşterilerin hizmetinde olacak.

Teknoloji her ne kadar oldukça ilerlese de yine de gelişmelere karşı bir parça şaşırmaya devam ediyoruz. Bunun son örneği ünlü pizzacı Dominos’tan geldi. Şirketin açıklaması drone aracılığıyla pizza teslimatına başlandığına dairdi.

Ancak belirtmemiz gerekiyor ki bu ilk etapta yalnızca Yeni Zellanda’yı kapsıyor. İlk dağıtımlarına başlayan şirketin önümüzdeki süreçte daha fazla ülkede bu teknolojiyi kullanması ise ihtimaller arasında.

Aslında drone’ları teslimatlarda kullanma fikri ilk kez ortaya çıkmış değil. Daha önce Starbucks tarafından denenen yöntem olumsuz sonuçlanmıştı. Onun yerine ise Dominos geçti.

Ünlü pizzacı Flirty şirketiyle anlaşma sağlayarak müşterilerine servis yapmaya başladı. Normalde en geç yarım saat içinde pizzaları ulaştırmaya özen gösteren firma drone sayesinde süreyi kısaltmak, hizmeti daha da ilgi çekici hale getirmek istiyor. Yeni Zellanda vatandaşları drone teknolojisi sayesinde pizzalarına çabucak kavuşabilecek, diğer ülkeler ise bunun için bir süre daha beklemek zorunda.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)