Mikro blog sitesi olarak hizmet veren Twitter 2017 yılında kullanıcılarını mutlu edecek bir gelişmeye imza atabilir.

Tweet Düzenleme Seçeneği Geliyor!

Günümüzün en sık ziyaret edilen internet adreslerinden olan sosyal paylaşım siteleri de zamana ayak uyduruyor. İlk kuruldukları andan itibaren yeniliklere kapılarını açan siteler böylelikle kullanıcıların isteklerini de karşılamayı amaçlıyor. Twitter cephesinde yaşanan son durum tam olarak bunu yansıtıyor zira uzun süredir talep edilen bir özellik şirket yönetiminin gündemine giriyor.

Mikro blog sitesi olarak hizmet veren Twitter 2017 yılında kullanıcılarını mutlu edecek bir gelişmeye imza atabilir. Site üzerinde hesabı olanların görmek istediği özellikler arasında başı çeken tweet düzenleme butonu yakında Twitter’a eklenecek gibi. Detaylar haberimizde.

Facebook hesabı olanlar yaptıkları paylaşımlarda beğenmedikleri ya da hata olduğunu düşündükleri kısmı düzenleme özelliğini kullanabiliyor. Ancak bu durum şimdilik Twitter için geçerli değil. Şimdilik diyoruz çünkü yaşanan gelişmeler yakında Twitter hesabı olanları mutlu edecek gibi görünüyor.

Şirketin CEO koltuğunda oturan Jack Dorsey geçtiğimiz günlerde şahsi hesabı üzerinden kullanıcılara bir soru sordu. Sosyal paylaşım platformu üzerinde hangi değişiklikleri görmek istediklerine dair soruyu yönelten Dorsey’in aldığı cevaplar ağırlıklı olarak tweet düzenleme ile ilgiliydi. Twitter’ın CEO’su daha sonra konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

Gelen yorumları okuyup değerlendiren Jack Dorsey yaptığı paylaşımlar ile konuya ilişkin tavrını göstermiş oldu. Dorsey’e göre yapılan bir hatanın anlık olarak düzeltilmesi ile herhangi bir zaman diliminde düzeltme yapılması arasında fark var. CEO’nun yapmış olduğu açıklama olumlu şekilde yorumlanırken çıkarılan sonuç 2017 yılında tweet düzenleme seçeneğinin siteye ekleneceği yönünde oldu.

Yalnız Twitter’a dahil edilmesi beklenen özelliğin Facebook’tan bir farkı olacak, o da zaman sınırlaması. Yani tweet düzenleme seçeneği anlık hatalar için geçerli olabilir. En azından tahminler bu şekilde.

Sosyal paylaşım siteleri her geçen gün yeni bir özelliğin duyurusunu yapmaya devam ediyor. Paylaşımların daha rahat yapılabilmesi açısından güncellemeler üzerinde çalışmaya devam eden Twitter'da son zamanlarda yayınladığı güncellemeler ile kullanıcıların karşısına çıkmıştı. 2017 yılında hangi seçenekler üzerinde durulacak şimdiden merak konusu. CEO’nun yaptığı açıklamalar ise en fazla istenen özelliğin gündeme alınacağını gösteriyor. Şirket cephesinden konuya ilişkin net bir açıklama geldiği takdirde buradan sizlerle paylaşacağız.


Kaynak:Ntv.com.tr

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)