Ekşisözlük'te bugün gündem olan bir başlık sosyal medyada da yankı buldu. Düğün fotoğrafları çektirmek isteyen bir çift Esra Özcan isimli bir fotoğrafçıyla anlaşır. Binbir olayla çekilen fotoğraflar ve yaşanan olaylar ise fazlasıyla trajikomik.

Çiftin arkadaşı olan 'niko cola' isimli kullanıcın yazdıkları ve çekilen fotoğraflar şöyle:

Çiftin arkadaşı olan 'niko cola' isimli kullanıcın yazdıkları ve çekilen fotoğraflar şöyle:

"Esra Özcan ile bir günlüğüne fotoğraf çekimi için anlaştık. Kendisi ile anlaşmamız Yıldız Parkı'nda çekim yapılması içindi."

"Kuaför çekimi için öncesinde Büyükçekmece'ye gelmesi gerekiyordu. Anlaştığımız saatten geç bir saatte eşi olduğunu sandığım bir beyefendi ile birlikte gelip kuaförde birkaç poz aldıktan sonra 'çekime çıkınca bizi ararsınız' deyip gittiler. Kuaförden çıktığımızda gelip Yıldız Parkı'nın OHAL'den dolayı kapalı olduğunu söyledi."

"Biz o zaman Beylerbeyi'nde veya Atatürk Arberatum'unda çekim yapmak istediğimizi söylediğimizde kendisi bu civarlarda çok iyi bir yer olduğunu söyleyerek ve çok ısrar ederek bizi sahilde çöp dolu, etrafında metruk binaların olduğu boş bir arsaya götürdü."

"Çevredeki metruk binalara girip çıkan şahıslar yüzünden kendimizi öyle bir günde hiç güvende hissetmememizin yanı sıra etrafın çöp dolu olduğunu gördük. Esra Hanım fotoğrafta çöplerin çıkmayacağını iddia ederek ısrarını sürdürdü. Biz de kendisine güvenerek çekimlere devam ettik. Bize gelen fotoğrafların bir kısmını paylaşıyorum." (Biz fotoğrafları olayı anlatırken paylaşıyoruz.)

"Etraftaki yıkık binalar, çöpler, verdirdiği pozlar sonucunda çok amatör fotoğraflar ortaya çıktı."

"Etraftaki yıkık binalar, çöpler, verdirdiği pozlar sonucunda çok amatör fotoğraflar ortaya çıktı."

"Fotoğrafları bize ilettiğinde kendisini tüm iyi niyetimizle arayıp çekimden memnun kalmadığımızı ve kendisinin ısrarı sonucu onun belirttiği konumda çekim yaptığımız için bu durumun onun sorumluluğunda olduğunu bildirdik. Çözüm önerisi olarak onun belirlediği bir günde çekimi tekrar etmek istediğimizi bildirdik."

"Kendisi bizim varoş insanlar olduğumuzu, o yüzden fotoğraftan anlamadığımızı en iyi fotoğrafçıların tarlada fotoğraf çektiğini ve bizim kendisini enayi yerine koymaya çalıştığımızı söyleyerek teklifimizi reddetti."

"Sonra tekrar tekrar aradığımızda bize kurban bayramı ertesi bir tarih vererek 'o gün çekimim var, çekimden sonra saat 5-6 gibi Beylerbeyi'nde çekiminizi yapabilirim' dedi. Biz de tüm gün için anlaştığımızı belirterek 1 veya 2 saat sürecek çekimi kabul etmedik. sonrasında ısrarlı aramalarımız sonucunda bayram ertesi para iadesi yapacağını söyledi. Ancak bayram ertesi yine beni enayi yerine koymaya çalışıyorsunuz şeklinde cümleler kurarak telefonlarımızı engelledi."

"Biz bu arada çekimi düzgün bir fotoğrafçı ile çok keyifli bir şekilde kendisinin istediğinden daha ucuz bir fiyata kurban bayramının 3. günü tekrarladık."

"Tabi gelinliğin tekrardan kuru temizlemeye ve tadilata gittiğini, gelin ve damatın tekrar çekimlere hazırlık için kuaföre gittiğini, fazladan bir günlük zaman kaybımızı ömür boyu saklanacak bu hatıra için çok fazla umursamadık."

"Özet isteyenler için: arkadaşımın düğün fotoğrafını çeken fotoğrafçıya minnettarlığımızı göstermek için bizim varoş olduğumuzdan değerini anlayamadığımız fotoğraflarını sizin de beğeninize sunmaya karar verdik."

"Not: gönderdiği binden fazla fotoğraf içinde bir albüm dolduracak kadar fotoğraf bulamadık."

"Not: gönderdiği binden fazla fotoğraf içinde bir albüm dolduracak kadar fotoğraf bulamadık."

"Örnek verdiğimiz fotoğraflar en kötü fotoğraflardan seçilmiş örnekler değil. Fotoğrafların %90'ından fazlası poz vermeden, sağa sola bakarken veya kıyafetleri düzeltmeye çalışırken çekilen fotoğraflardan oluşuyor."

"Geri kalanı da aşağıdaki örneklerde olduğu gibi çöplerin göründüğü, giyilen terliğin görüldüğü veya arkadaki metruk binaların tüm pozu öldürdüğü fotoğraflardan oluşuyor."

Bu olayın sosyal medyada yankı bulmasıyla birlikte birbirinden komik tweetler ortaya çıktı.

Bu olayın sosyal medyada yankı bulmasıyla birlikte birbirinden komik tweetler ortaya çıktı.

Devam Etmek İçin Sonraki Butonuna TıklayınBu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)