Peugeot şirketinin yenileyerek müşterilerinin beğenisine sunduğu yeni SUV 3008 modeline dair detaylar haberimizde.

Yeni Peugeot SUV 3008 İle Tanışın

SUV otomobil pazarı büyümeye devam ediyor. Şirketler bünyelerinde yer alan araçların arasına bu tarz modelleri de ekleyerek ürün yelpazesini geliştirmeyi planlıyor. Fransa'nın ünlü otomobil üreticilerinden biri olan Peugeot’da konuyla ilgili projelerine ağırlık verdi.

Peugeot 3008 adlı modelini yeniledi ve müşterilerinin beğenisine sundu. SUV Peugeot 3008 adıyla satışa çıkarılan otomobil için şirket kendinden oldukça emin görünüyor çünkü satışlarda yüksek bir rakam elde edeceklerini düşünüyorlar. Bunun için verilen rakamlar ise 2017 yılı için 8 bin adet oldu.

Elbette bunun için oldukça sağlam bir satış stratejisi geliştirmesi bekleniyor. Çünkü otomobil pazarı yenilenen araçlarla sürekli olarak değişiyor ve gelişiyor. Bu da araç sahibi olmak isteyenler için alternatifleri artırıyor. Rekabet piyasasında ayakta kalabilmek adına firmaların üstün özellikler ve yeniliklerle müşterilerin karşısına çıkması gerekiyor.

Türkiye’de bir süre önce satışa sunulan SUV Peugeot 3008 modeli sahip olduğu özellikler ile şirketin iddialı modelleri arasında gösteriliyor. Bu da satış konusunda beklentileri artırıyor ve sadece bir yıl içinde 8 bin adet Peugeot 3008’in sahiplerini bulacağı düşünülüyor.

Yeni Peugeot 3008 Özellikleri

Türkçe karşılığı spor amaçlı taşıt anlamına gelen SUV otomobiller son yılların gözdesi olmayı başardı. Peugeot’da yenilediği 3008 modelini görücüye çıkardı. Aracın dört adet donanım paketi mevcut. Etiket fiyatı ise 87 bin 900 TL olarak belirlendi.

Otomobilin dış tasarımına özen gösteren Peugeot farkını ortaya koyuyor. Izgarası yenilenen 3008’de far tasarımı da aynı şekilde değiştirildi. 19 inç jantlar, LED ışıklar ile kendisine baktıran otomobilin arka kısmında 3 adet LED stop bulunuyor. Ve bu stoplar parlak siyah bir bandın içerisine yerleştirilerek görsel bir zenginlik katılmış. 3008’in ön kısmı da oldukça keskin hatlardan oluşuyor ve bu haliyle de beğeniliyor.

Yenilenen SUV Peugeot 3008’de Black Diamond adı verilen siyah birde tavan yer alıyor ki tasarımın en dikkat çeken detaylarından biri oluyor.

SUV alanına ilgi büyürken bu satışlara da yansıyor. Son yıllarda artan Pazar payının yüzde 15.60’a ulaştığı söylenirken bu rakamın gelecekte daha da artması bekleniyor. 2015 yılında yüzde 15'lik bir artış gösteren SUV pazarı daha sonrada yüzde 9.1 artış gösterdi.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)