Bu sabah seyir halindeki metrobüs İstanbul Acıbadem'de yoldan çıkarak D-100 karayolundaki araçların üzerine çıktı. Yaşanan feci kazada çok sayıda yaralanan oldu.

Bugün sabah İstanbul Acıbadem'de seyir halindeyken metrobüs yolundan çıkan metrobüs D-100 (E-5)'e girerek kaza yaptı. 3 aracı altına alan metrobüs çift katlı bir halk otobüse çarparak durabildi. Alınan son bilgilere göre yaşanan feci kazada 11 kişi yaralı olarak kurtarıldı.

Kazanın sebebi konusunda resmi bir açıklama yapılmasada görgü tanıkların metrobüste bir yolcu ile şoför arasında tartışma yaşandığı ve yolcunun şoförün kafasına şemsiyeyle vurması sonucu direksiyon hakimiyetini kaybeden metrobüsün yoldan çıktığı söylendiler. 

SONDAKİKA AÇIKLAMASI: İBB: BİR YOLCU ŞOFÖRE SALDIRDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Acıbadem’deki metrobüs kazasıyla ilgili açıklamada yaptı. Açıklama şöyle:

"Sabah saatlerinde Acıbadem-Kadıköy istikametinde seyir halinde olan metrobüs yolundan çıkarak karşı yöne geçerek üç otomobil bir otobüse çarptı. Kazada 11 vatandaş hafif yaralandı. Kazanın olmasıyla birlikte itfaiye ve ambulanslar 6 dakikada olay yerine intikal etti. Otobüsün vinçlerle kaldırma çalışmaları devam ediyor. Görgü tanıklarından alınan bilgilere göre bir yolcunun metrobüs şoförüne saldırdığı ve darp ettiği, kazanın bu nedenle meydana geldiği öğrenildi. Oayla ilgili soruşturma devam ediyor."

METROBÜS ŞOFÖRÜ DAHİL 11 YARALI

İstanbul Valiliği de, olayda metrobüs şoförü dahil 11 kişinin yaralandığını ve kazanın, yolculardan birinin metrobüs şoförüne şemsiye ile müdahale etmesi üzerine meydana geldiğini açıkladı.

Metrobüs Kazasından İlk Görüntüler

Yaşanan Metrobüs Kazası Sonrası İstanbul Trafiğindeki Son Durum

Yaşanan Metrobüs Kazası Sonrası İstanbul Trafiğindeki Son Durum

Şöföre yapılan saldırıda kullanılan şemsiye

Şöföre yapılan saldırıda kullanılan şemsiye Kaynak: Habertürk

Saldırganın Kaza Sonrası Yakalnması

Saldırganın Kaza Sonrası Yakalnması

Metrobüs Altında Kalan Araçlar

Metrobüs Altında Kalan Araçlar

Acıbadem Metrobüs Kazası

Acıbadem Metrobüs Kazası

Metrobüs Kazası Görüntüleri

Metrobüs Kazası Görüntüleri

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)