Hükümet 5. sınıfı yabancı dil hazırlık eğitimine ayırmaya hazırlanırken MEB, imam hatip liseleri ve ortaokulları öğrencilerinin bilimsel gelişmeleri takip edebilmeleri için Arapçayı şart koştu.

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından 81 ilin milli eğitim müdürlüklerine gönderilen yazıda, 'yabancı dil sorununu çözmüş bireylerin yetişmesi ve güncel bilimsel ilerlemelerin takip edilebilmesi' amacıyla bütün imam hatiplere Arapça bilgi ve etkinlik yarışmalarının düzenlenmesi talimatı verildi.

Milli eğitim müdürlüklerine gönderilen bu talimat ise tartışmalara neden oldu...

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü şu yazıyı gönderdi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü şu yazıyı gönderdi

Öğrenciler etkinliklerde kullanacakları müzikleri kendileri seçemeyecekler

Öğrenciler etkinliklerde kullanacakları müzikleri kendileri seçemeyecekler

Cumhuriyet'ten Ozan Çepni'nin haberine göre

, şubat ayı başından mayıs sonuna kadar İHL’ler arasında rekabet yaratacak etkinlikler kapsamında, öğrenciler Arapça bilgi yarışması, Arapça şiir okuma yarışması, Arapça metin canlandırma yarışması ve Arapça hat/kaligrafi yarışması gibi alanlarda okullarını temsil edecek. İmam hatip ortaokullarında ise aynı kapsamda Arapça şiir okuma yarışması, Arapça hikâye canlandırma yarışması ve Arapça çocuk şarkıları yarışmaları düzenlenecek. Ancak bakanlığın hazırladığı yarışma kurallarına göre öğrenciler şiir okuma ve canlandırma yarışmaları içerisinde istedikleri fon müziğini kullanması yasaklandı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)
Facebook Yorumları