Dünyanın ilk kablosuz ekranını Japonya merkezli Fujitsu şirketi geliştirdi.

Fujitsu'dan Dünyanın İlk Kablosuz Ekranı!

Teknoloji dünyasının yeniliklerine ayak uydurmak bazen zor olabiliyor. Her geçen gün yeni bir gelişme ile karşımıza çıkan şirketler hayatın neredeyse pek çok alanı için çözümler üretiyor. Bu yazımızın başlığını ise dünyanın ilk kablosuz ekranı oluşturuyor. 2011 yılında tanıtılan ekranın detaylarını sizin için derledik.

Tarihler 1.-5 Mart 2011’i gösterirken Almanya’nın Hannover kentinde bir fuar gerçekleşti ve tanıtılan ürünler arasında dünyanın ilk kablosuz ekranı da yer alıyordu. Fujitsu tarafından geliştirilen ekranın tasarım aşaması ise henüz tamamlanmadı.

CeBIT Uluslararası Bilgi ve İletişim Teknolojileri Fuarında sergilenen kablosuz ekran özellikle kablo konusunda sıkıntı yaşayanların ilgisini çekecek gibi duruyor. Şu an halen kullanımda olan kablolu ekranların birden fazla kablo ile bir nebzede olsa karışıklığa neden olduğunu düşünürsek Fujitsu’nun iyi bir çözüm ürettiğini söyleyebiliriz.

Fujitsu imzalı kablosuz ekran hem elektriği hem de sinyali kablosuz bir şekilde alabiliyor ve bu şekilde çalışmasını sürdürüyor. Taşınabilir olması, kablo içermemesi birçok alanda rahatlıkla kullanılabilmesinin önünü açıyor.

22 inç büyüklüğündeki Fujitsu kablosuz ekranlarda SUPA yani Smart Universal Power Access- Akıllı Evrensel Güç Erişimine yer veriliyor. Kablosuz ekranda akıllı güç anteni bulunuyor ve bu şekilde daha güvenli bir kullanım imkânı sunuluyor.

İlk bilgisayarın ardından hızla geliştirilen yeni modeller masaüstü çözümlerini farklı bir noktaya taşımıştı. Daha sonra ise yanımızda taşıyabildiğimiz dizüstü bilgisayarlar ile tanıştık. Yine de masaüstü bilgisayar kullanımı özellikle şirketlerde ve devlet kurumlarında devam ediyor.Bu yüzden Fujitsu’nun bu yeniliği oldukça işe yaradı denebilir.

Japonya Tokyo merkezli teknoloji şirketi olarak sektörde yerini alan Fujitsu, 1935 yılında kuruldu. Bilgisayar ve elektronik cihazlara yönelik çalışmalar yapan şirket cep telefonu üretimiyle de ilgileniyor. 1999 yılında Japonya merkezli Fujitsu ve Alman markası Siemens’in ortak çalışması sonucunda Fujitsu Siemens Computers isimli bir bilgisayar ve teknoloji şirketi kuruldu. İlerleyen zamanlarda Siemens ayrılma kararı aldı ve Fujitsu yoluna tek başına devam etti. Şirket kurulduğunda hisseler eşitti. Fujitsu yaşanan bu ayrılığın ardından yönünü şirketlere çevirerek, çözümlerini bu amaçla üretmeye devam etti.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)