Playboy'un yaratıcısı Hugh Hefner Birbirinden güzel kadınlarla dolu lüks hayatını ve daha fazlası

Playboy Tavşanı

Playboy Tavşanı

Hugh Marton Hefner Kimdir?

Hem nereden nereye dedirtecek hem de ibret alınacak bir başarı öyküsüne sahip Hugh Marton Hefner! Evet evet, ünlü Playboy dergisinin kurucusundan bahsediyorum. Hani şu kadın avcısı kod adlı yaşlı kurttan! Diğer bir ifadeyle; geçmişe kıyasla aynı rağbeti görmese bile hala binlerce okuru olup bir dönem satış rekorları kırmış çıplak kadın fotoğraflarıyla ünlü derginin sahibinden. 

Kaç kadınla birlikte olduğu sorusuna “1000’in üzerindedir” yanıtını veren gelmiş geçmiş en ünlü playboylardan Hugh Hefner için gerçekten sıra dışı bir kişiliktir diyebiliriz. Zira onun şatafatlı yaşantısının temelinde büyük acılar var. Daha açık söylemek gerekirse; Esquire dergisinde metin yazarlığı yaparken, deyim yerindeyse bir anda işini bırakıp Playboy dergisini kurmasını sağlayan şey karısının ihanetiolmuş. Ve intikamını almak üzere kollarını sıvayan Hefner, onu bir efsane yapacak yeni hayatına, yani Playboy çağına başlamış.

İşte çoğumuzun dede diye hitap edeceği kadın avcısı Hugh Marton Hefner hakkında “yok artık” gibi tepkiler vereceğiniz ya da içten içe kıskançlıkla bakacağınız ilgi çekici gerçekler:

9 Nisan 1926’da Chicago’da İsveç kökenli Grace Caroline ile Alman-İngiliz kökenli Glenn Lucius Hefner’in iki çocuğundan ilki olarak dünyaya gelmiştir.

1944 – 1946 yılları arasında Amerikan ordusunda askeri bir gazetede yazar olarak görev yapmış. Ayrıca üniversitede yaratıcı yazarlık, psikoloji, sanat, sosyoloji ve ABD’de seks yasaları üzerine lisans eğitimi almış.

1949 yılında üniversite öğrencisi Mildred Williams ile nikah masasına oturan genç Hefner, aldatıldığını bile bile Mildred ile evlenmiş. Daha açık söylemek gerekirse; düğün arifesinde Mildred Williams, nişanlısı Hefner’e o askerdeyken başka bir erkekle birlikte olduğunu söylemiş. Ve nişanlısını çok seven Hefner, deyim yerindeyse bağrına taş basarak Mildred’le evlenmekten vazgeçmemiş.

Tabii, bu itirafı hiçbir zaman unutamamış Hugh Hefner. Ve Mildred Williams ile evliliğinden iki çocuğu olsa da Hefner bu ilişkiyi ancak 10 yıl sürdürülebilmiş.

Kariyerine Esquire dergisinde metin yazarlığı ile başlayan Hefner, 1952’de istifasını vermiş ve 1953’te kısa sürede popülerleşen Playboy dergisini kurmuş.

1 Aralık 1953’te çıkan Playboy dergisinin ilk kapak kızı, güzeller güzeli Marilyn Monroe olmuştur. Ve derginin içindeki çıplak fotoğraflar, 1949 yılında yapılmış bir takvim çekimine olsa da Playboy ile milyonlarca okura ulaşmıştır. Daha sonra bu takvimden 8 milyon adet satılmış, Marilyn Monroe da şöhret basamaklarını hızla tırmanmıştır.

1975’te 5.6 milyona ulaşan satış rakamlarıyla gerçek bir efsane haline gelen Hugh Hefner!

Çitasını bir hayli yüksek tutan Hugh Hefner’in dergisinin kapağında yer alan isimlerden bazıları; Kim Kardashian, Jessica Alba, Naomi Campbell, Cyrstal Harris, Pamela Anderson, Elle Macpherson, Drew Barrymore, Cindy Crawford, Kate Moss, Anne Nicole Smith, Bo Derek ve Charlize Theron’dur.

1989 yılında Playboy dergisinin kapak güzellerinden Kimberley Conrad ile evlenen Hugh Hefner, bu birlikteliğinden de iki çocuk sahibi olmuş.

2010 yılında Kimberley Conrad’dan boşanan Hugh Hefner, 2012’nin Aralık ayında 1986 doğumlu Crystal Harris ile evlenmiştir. Crystal Harris, bu evliliğinden sonra ünlülerin başına musallat olan servet avcıları arasında gösterilse de o halinden gayet hoşnut gibi görünüyor.

Dönemin güncel konularına, ünlü kişilerle röportajlara, siyasi ve kültürel yazılara da yer verilen dergi; kurulduğu günden bu yana farkını orta koymuştur.

Birbirinden güzel kızları ağırlayıp, çılgın partiler verdiği lüks malikanesiyle de epey konuşulan Hugh Hefner, 2016’da evini satışa çıkartmıştı. Los Angeles’ta bulunan milyon dolarlık Playboy Mansion’u satmak içinse tek bir şart koşmuştu. O da ölene kadar burada yaşamaktı. Evin ne kadar gösterişli olduğu konusunda daha fazla fikir edinmek için zenginlik göstergesi en lüks havuzlar başlıklı yazıya göz atabilirsiniz.

20.000 metrekarelik dev alanıyla 100 milyon dolar karşılığında satılan Playboy Malikanesi, Hefner’in komşusu Daren Metropoulos tarafından alındı.

Edindiğimiz bilgilere göre Hugh Hefner, 24 saat emrinde olan hizmetkarlarıyla deyim yerindeyse krallar gibi yaşıyor. Keyfine epey düşkün olan Hefner’in yemeği her akşam güzel çalışanları tarafından odasına götürülüyor. Ayrıca bu malikane, Los Angeles’ta havai fişek atılmasına izin verilen tek ev olmasıyla da biliniyor.

1992 yılında Marilyn Monroe’nun mezarının yanından 75.000 dolara yer satın alan Hugh Hefner, ebedi uykusuna Westwood Village Memorial Park’taki mezarlıkta yatacak.

Playboy Malikanesi’nde kira karşılığında oturan Hugh Hefner’in serveti konusunda net bir bilgi bulunmasa da 50 milyon dolar civarında olduğu tahmin ediliyor.

Pek çok erkeğin kıskanarak hatta belki de öfkelenerek baktığı Hugh Hefner, 91. yaş günü şerefine sosyal medya hesabında, etrafının güzel kadınlarla çevrili olduğu pek çok fotoğrafını paylaşarak adeta “ölene kadar böyleyim” mesajı verdi.

01- Hugh Marston Hefner & Playboy

01- Hugh Marston Hefner & Playboy

02- Hugh Marston Hefner & Playboy

02- Hugh Marston Hefner & Playboy

03- Playboy ilk Sayısı ve Kapak Güzeli Marilyn Monroe

03- Playboy ilk Sayısı ve Kapak Güzeli Marilyn Monroe

04- Hugh Marston Hefner & Playboy

04- Hugh Marston Hefner & Playboy

05- Hugh Marston Hefner & Playboy

05- Hugh Marston Hefner & Playboy

06- Hugh Marston Hefner & Playboy

06- Hugh Marston Hefner & Playboy

07- Hugh Marston Hefner & Playboy

07- Hugh Marston Hefner & Playboy

08- Hugh Marston Hefner & Playboy

08- Hugh Marston Hefner & Playboy

09- Hugh Marston Hefner & Playboy

09- Hugh Marston Hefner & Playboy

10- Hugh Marston Hefner & Playboy Malikanesi

10- Hugh Marston Hefner & Playboy Malikanesi

04- Kendisinden 60 Yaş Küçük Üçüncü Eşi Kimberley Conrad

04- Kendisinden 60 Yaş Küçük Üçüncü Eşi Kimberley Conrad

10- Ünlü Playboy Tavşanı

10- Ünlü Playboy Tavşanı

11- Playboy Güzeli Kimberley Conrad ile İkinci Evliliği

11- Playboy Güzeli Kimberley Conrad ile İkinci Evliliği

12- Kendisinden 60 Yaş Küçük Üçüncü Eşi Kimberley Conrad

12- Kendisinden 60 Yaş Küçük Üçüncü Eşi Kimberley Conrad

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)