17 Mart 2017'de vizyona girecek 'The Beauty and The Beast'ten yeni fragman geldi. Fantastik uyarlamanın başrollerinde ise Güzel'i Hermione olarak tanıdığımız Emma Watson canlandırırken, bir lanet sonucu canavara dönüşen prensi ise Dan Stevens üstlenecek.

Güzellik ve Canavar Bill Condon'ın yönettiği, David Hoberman ve Todd Lieberman'ın yapımcılığını üstlendiği Stephen Chbosky ve Evan Spiliotopoulos'un yazdığı, yaklaşan bir romantik fantastik müzik filmidir. Film, Jeanne-Marie Leprince de Beaumont'un peri masalının uyarlaması olan aynı adı taşıyan 1991 animasyon filminin canlı aksiyonu yeniden yapımı. Film, Ewan McGregor, Stanley Tucci, Ian McKellen ve Emma Thompson'un sesleriyle Emma Watson, Dan Stevens, Luke Evans, Kevin Kline ve Josh Gad'ı içeren topluluk oyuncusu yıldızlarını yayınladı.

Ana fotoğrafçılık, 18 Mayıs 2015'te Surrey'deki Shepperton Stüdyolarında başladı ve 21 Ağustos'ta sona erdi. Film, 17 Mart 2017'de standart, Disney Digital 3-D, RealD 3D ve IMAX 3D formatlarında yayınlanacak. . [2]

CAST

Emma Watson - Belle

Dan Stevens -The Beast

Luke Evans -Gaston

Kevin Kline -Maurice

Josh Gad -LeFou

Ewan McGregor -Lumière

Stanley Tucci -Cadenza

Audra McDonald -Wardrobe

Gugu Mbatha-Raw -Babette

Ian McKellen -Cogsworth

Emma Thompson -Mrs. Potts

Nathan Mack -Chip

2009'da Disney, daha önce 1994 Broadway müzikalinin uyarlanması üzerine ilerleme kaydetti.  Ancak 2011'de düzenlenen bir röportajda besteci Alan Menken, Güzellik ve Canavar sahne müzikalinin planlanan film versiyonunu "konserve edildi" dedi. 

Nisan 2014'te, Walt Disney Pictures'ın, Alice Harikalar Diyarı, Maleficent, Cinderella ve The Jungle Book gibi diğer canlı aksiyon fantezi filmlerini yaptıktan sonra, yeni canlı aksiyon versiyonunu geliştirmeye ve Güzellik ve Canavar'ı yeniden başlatmaya başladığı bildirildi.  4 Haziran 2014'te Bill Condon, Evan Spiliotopulos'un yazacağı filmin yönetmenliğini üstlendi. [] Condon aslen orijinal filmden esin kaynağı değil, aynı zamanda Broadway müzikalinden Menken / Ashman şarkılarının hepsini değilse de çoğunu içermesi planlanıyordu ve filmi "açık bir ifade" olarak nitelemek amacıyla, Canlı aksiyon, geniş bütçeli müzik filmi ". [20] Eylül 2014'te, Stephen Chbosky'nin (Bir Duvar Çiçeği Olmanın Perkleri) senaryoyu yeniden yazacağı ilan edildi. [21] Menken, orijinal filmin şarkılarını ve Howard Ashman'ı, ayrıca Menken ve Tim Rice'in yazdığı yeni materyali yer alacak olan filmin müzik bölümüne geri dönecek. [] Menken, filmin Broadway müzikal için yazılmış şarkılar içermeyeceğini söyledi. []


26 Ocak 2015'te Emma Watson, kadın başkanı Belle rol alacağını açıkladı. [] 4 Mart 2015'te Luke Evans ve Dan Stevens sırasıyla Gaston ve Beast'ı oynamak için görüşmelerde bulundular [ ve Watson ertesi gün tweet'lerle döküldüklerini doğruladı. [ Josh Gad, 13 Mart 2015'te Gaston'un yardımcıcısı LeFou oynamak için oyuncu kadrosuna eklendi.  Emma Thompson, Bayan Potts'ı oynamak için 16 Mart 2015'te ataya katıldı ve Kevin Kline, Belle'nin babası Maurice'i oynamak için ilan edildi. [] Audra McDonald, dolap olarak Garderobe olarak 27 Mart 2015'te atıldı. [] Ian McKellen, 10 Nisan 2015'te, canavarın sadık kahya Cogsworth'la saatlerce lanetli olarak atıldı.  13 Nisan 2015'te Gugu Mbatha-Raw, tüyleri temizleyen Plumette oynamaya karar verildi.  21 Nisan'da, Ewan McGregor'un oyuncu kadrosuna Lumière, şamdan [9] ve daha sonra aynı gün Stanley Tucci'nin film için yaratılmış orijinal karakter olan bir harpsikord olan Cadenza oynayacağı duyuruldu. 

Broadway'de Belle rolünü başlatan Susan Egan, Watson'un "mükemmel" olduğunu söyledi. [] Belle'yi orijinal animasyon filmi ve devamı bölümünde seslendiren Paige O'Hara, şarkı dersleriyle Watson'a yardım etmeyi önerdi. []


Filmin başlıca fotoğrafı, 18 Mayıs 2015'te Londra'daki Shepperton Stüdyolarında başladı.  Ana aktörlerle çekimler 21 Ağustos'ta sonuçlandı.  Altı gün sonra, ortak yapımcı Jack Morrissey, filmin resmen filmi çektiğini doğruladı.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)