Uzak doğu Rusya'daki Kamchatka'ya yaptığı son fotoğraf gezisi sırasında, patlayan bir yanardağa tanıklık etmek ve fotoğraflamak için şanslıydım
Tomas vdW

Uzak doğu Rusya'daki Kamchatka'ya yaptığı son fotoğraf gezisi sırasında, patlayan bir yanardağa tanıklık etmek ve fotoğraflamak için şanslıydım. Son derece yetenekli Daniel Kordan önderliğindeki bir grup tutkulu fotoğrafçıya katıldıktan sonra Kamchatka'ya gelmiştik ve oraya vardığımız alanda görünür lav akıntıları duyduk. Bu olayı yakalayabilmemiz için iyi hava şartları için altı tekerlekli Rus Kamaz kamyonunda uzun sürüşe başladık.

Geldikten sonra, dağdan yukarıya doğru küçük bir gölden yaklaşık bir saat uzakta kamp kurduk; bu da yanardağın ön plan olarak güzel bir yansımayla ateşlenmesine izin verecekti. Koşullar iyiydi ve parlayan lav aydınlatmasının mükemmel görüntülerini elde etmeyi başardık.

Çekimlerin ikinci gecesinde 35mm'de ateş etmek için sadece geniş açılı bir mercekten geçtim (birdenbire volkan ve lavları gösteren bir görüntü elde etmeye izin verdim) birdenbire parlak bir çizgi göründü. Bir meteor! Şansım, yakalamak için yeterince uzun süre, 15 saniyelik bir seri çekim yapıyor olmamdı. Bunu bir kez hayata geçiren bir olay olduğunun farkına varıp, doğanın bu güçlerine şahit olduklarından inanılmaz şanslı ve etkilendim.

Tomas vdW

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)